Stínící rolety pro dokonalou ochranu před sluncem i zvědavými pohledy

Výběr vhodných stínících rolet je důležitou součástí každého interiéru. Pokud hledáte efektivní ochranu před sluncem a zároveň soukromí, které oceníte zejména v bytě v přízemí nebo v případě, kdy máte okna směřující na frekventovanou ulici, jsou stínící rolety tou správnou volbou.

Typy stínících rolet

Existuje mnoho typů stínících rolet, které se liší materiálem, barvou, konstrukcí i způsobem ovládání. Nejčastěji se vyskytují rolety venkovní a vnitřní. Venkovní rolety se umisťují na okenní parapet a jsou vhodné pro větší okna. Vnitřní rolety jsou určeny pro menší okenní otvory.

Pro venkovní rolety se nejčastěji používá hliník nebo plast. Hliníkové rolety jsou velmi odolné a trvanlivé. Plastové rolety jsou vhodné pro méně náročné použití a jsou cenově přijatelnější.

Vnitřní rolety

Vnitřní rolety jsou vhodné pro většinu interiérů. Jsou k dispozici v mnoha různých barvách a vzorech, takže lze snadno najít rolety, které budou ladit s vaším interiérem. Vnitřní rolety se ovládají pomocí šňůrky nebo kliky. Moderní rolety jsou však často vybaveny elektrickým ovládáním, které umožňuje pohodlné ovládání pomocí dálkového ovladače.

Při výběru vnitřních rolet je třeba zohlednit i materiál. Nejčastěji se používají textilní rolety nebo rolety z papíru. Textilní rolety jsou velmi odolné a trvanlivé. Papírové rolety jsou vhodné pro méně náročné použití a jsou cenově přijatelnější.

Venkovní rolety

Venkovní rolety jsou vhodné pro větší okenní otvory. Jsou k dispozici v mnoha různých barvách a konstrukcích, takže lze snadno najít rolety, které budou ladit s vaším domem. Venkovní rolety se ovládají pomocí kliky nebo elektrického ovládání. Elektrické ovládání umožňuje pohodlné ovládání pomocí dálkového ovladače.

Při výběru venkovních rolet je třeba zohlednit i materiál. Nejčastěji se používají hliníkové rolety nebo rolety z plastu. Hliníkové rolety jsou velmi odolné a trvanlivé. Plastové rolety jsou vhodné pro méně náročné použití a jsou cenově přijatelnější.

Vyberte si stínící rolety, které vám budou vyhovovat nejen z hlediska praktického, ale také estetického. Díky nim získáte dokonalou ochranu před sluncem i zvědavými pohledy.

Zkuste naše stínící rolety a užívejte si dokonalou ochranu před sluncem i zvědavými pohledy.

Publikováno
V rubrikách LIBFI